top of page

Ogłoszenia duszpasterskie

                                XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023

 

  • Dziś zbieramy ofiary do puszki na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za dobroć serca.

  • W środę 27 września o godzinie 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.

  • W czwartek 28 września o godz. 15.00 zapraszamy kolejny raz na Koronkę do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata. Modlić się będziemy przy ul. Łagiewnickiej przed wejściem na posesję kościoła. Tego dnia Msza Święta o godz. 15.00 będzie po Koronce w Sanktuarium. Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji błogosławionego księdza Michała Sopoćki, spowiednika świętej Faustyny, skupia tysiące ludzi na całym świecie. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.

  • Zachęcamy naszych parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych. Modlimy się codziennie o godz. 17.30.                           W październiku będziemy odmawiali modlitwę różańcową przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

  • Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwość i wsparcie.

                                                                                                                                                                                           Łódź, 18września 2023 r.

KURIA METROPOLITALNA ŁÓDZKA

Wydział Duszpasterstwa

90-458 Łódź, ul. Ks. I. Skorupki 3

wd@archidiecezja.lodz.pl

WD-461-34/2023

 

                         Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Zapraszamy wszystkich członków wspólnoty Wieczernik Modlitwy za Kapłanów
    i „Margaretek” na Mszę św., która będzie sprawowana w sobotę 7 października br.
   o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Antoniego w Łodzi (Bałuty). Spotkanie rozpocznie nabożeństwo różańcowe

   o godz. 11.00.

2. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi. Tematem tegorocznych zajęć jest:          Nowy Testament jako wypełnienie Starego Testamentu. Wykłady będą realizowane w formie zjazdów jeden raz w        miesiącu od października do czerwca. Szczegóły na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl

3. Kurs liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w sobotę, 7 października w godz. 8.00-15.00. Kurs          ma charakter online. Ukończenie kursu jest niezbędne, aby można było fotografować i filmować przebieg                        uroczystości liturgicznych w parafiach archidiecezji łódzkiej. Zapisy odbywają się poprzez formularz zamieszczony       na stronie http://archidiecezja.lodz.pl/kurs-fotooperator. Dochód z kursu przeznaczony jest na działalność Caritas      Archidiecezji Łódzkiej.

4.Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic

    28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy              prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i                          kontemplacji Bożego Miłosierdzia.

 

Ks. Wiesław Kamiński

Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa

Archidiecezji Łódzkiej

bottom of page