top of page

Ogłoszenia duszpasterskie

                       II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25.02.2024

  • Dziś w naszej Parafii Niedziela z radiem Pallotti.FM. Kazania głosi ks. Łukasz Gołaś SAC, a po Mszy Świętej będzie można wesprzeć dzieło pallotyńskich mediów. 

  • I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą.

  • I sobota miesiąca modlitwa Różańcowa i Msza Święta wieczorna z medytacją fatimską.

  • W piątki Wielkiego Postu Msza Święta o godz. 18.00 i Droga Krzyżowa po Mszy Świętej w Sanktuarium. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30.

  • Za tydzień zbiórka ofiar do puszki na misjonarzy w Afryce.

  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych Patronów.

 

 

                                   Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Bernardyńskie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi zaprasza uczniów klas 8. do poznania szkoły w formie spaceru z          nauczycielem. Najbliższe terminy takich spotkań to 28 lutego oraz
   6 i 9 marca. Dla kandydatów do 1.klasy Bernardyńskiej Szkoły Podstawowej organizujemy warsztaty „Akademii               Przedszkolaka”, które odbędą się 23 marca2024 r. Informacje jak się zapisać na spotkania można znaleźć na                   stronie internetowej: www.pankiewicz.edu.pl
   w zakładce „Rekrutacja 2024/2025”.

2. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku zaprasza na Drzwi Otwarte 9 marca w            godz. 10.00-16.00. W planie prezentacja szkoły, oprowadzanie po szkole i internacie, spotkania z uczniami i                        nauczycielami, lekcje pokazowe. Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego (608 218 840). Informacje o szkole         znajdują się na stronach internetowych www.lutomiersksalezjanie.pl oraz www.facebook.com/sosm.lutomiersk

3. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie      się we wtorek 27 lutego o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Mszy św. konferencja pt.:              „Sens krzyża i cierpienia na podstawie książki Benedykta XVI Jezus z Nazaretu”.

4. Wzorem lat ubiegłych, zachęcamy do pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Każdego dnia,         od środy popielcowej, Księża Biskupi odprawiają Msze św.
     w różnych kościołach naszego miasta. Plan znajdziemy na stronie internetowej archidiecezji.

bottom of page