Ogłoszenia duszpasterskie

                                    I NIEDZIELA ADWENTU 28.11.2021

 • Na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej zebraliśmy 644,80 zł.

 • Zapraszamy na Msze Święte roratnie „Droga do Betlejem” od poniedziałku do piątku na godz. 18.00, w soboty na godz. 8.00.

 • Dziś rozprowadzamy świece wigilijne - piramidy -14 zł, duże -13 zł, kula -12 zł, mała - 6 zł. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na Caritas, dla najuboższych.

 • Parafianie z naszej wspólnoty będą roznosić po naszej parafii opłatki, które zostały poświęcone. Będą oni posiadali pisemne zaświadczenie od proboszcza. Ofiary, które zostaną złożone z tej okazji będą przeznaczone na budowę naszego Sanktuarium. Opłatki możemy nabyć również w kościele.

 • W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną. Polecać będziemy Bogu Wspólnotę Duchowej Adopcji, a także wszystkie intencje Obrony Życia.

 • W pierwszy czwartek miesiąca spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 16.45, a także modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 • W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. Wszystkich zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 8.00 aż do godz. 15.00. Po Mszy Świętej wieczornej droga krzyżowa wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu. Ks. Tomasz odwiedzi chorych od godziny 9.00.

 • I sobota miesiąca o godz. 17.30 różaniec i Msza Święta z medytacją fatimską. Tego dnia zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na Mszę świętą w intencji Żywego Różańca i w intencji Ks. Andrzeja z okazji imienin. Po Mszy świętej spotkanie w sali parafialnej.

 • W sobotę o godz. 19.00 katecheza dla Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych a w niedzielę Msza Święta o godz. 15.00 w Sanktuarium z poświęceniem medalików.

 • W niedzielę 5 grudnia zbiórka ofiar do puszek na Kościół na Wschodzie.

 • 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odprawimy zbiorową Mszę Święta o godz. 11.00, po Mszy Świętej godzina łaski. Intencje na Mszę Świętą zbiorową można składać do wystawionej skarbony.

 • Z dniem dzisiejszym rusza świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jest to zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych takich jak: hospicjum dziecięce, hospicjum perinatalne, dom dziecka, dom samotnej matki w całej Polsce. W przedsionku kościoła, znajduje się choinka z papierowymi babkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane do Stowarzyszenia "Łódzkie Hospicjum dla Dzieci - Łupkowa". Zbiórka trwa do 20 grudnia.

 • Zachęcamy do dobrej chrześcijańskiej lektury.

 • Do wieczności odszedł nasz parafianin : Śp. Eugeniusz Perzyński. Wieczny odpoczynek…

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Świętości Życia na każdy dzień.

                                                                                                                                                                                         Łódź, 22 listopada 2021 r.

Wydział Duszpasterstwa

90-458 Łódź, ul. Ks. I. Skorupki 3

wd@archidiecezja.lodz.pl

WD-461-108/2021

 

                    Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

                                                  do przekazania wiernym w niedzielę 28 listopada 2021 r.

1. Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza rekrutację na studia podyplomowe z etyki dla nauczycieli. Nie tak dawno               Minister Edukacji i Nauki zapowiedział zmianę zasad uczęszczania na lekcje religii i etyki w szkołach publicznych.           Zakładają one obligatoryjność zajęć etyki dla uczniów, których rodzice nie wyrażą woli zorganizowania przez szkołę     lekcji religii. Proponowane przez Instytut studia wychodzą naprzeciw tym zapowiedziom. Niestacjonarne studia -         trwające trzy semestry - przeznaczone są dla osób posiadających tytuł magistra i które zdobyły już                                   przygotowanie pedagogiczne uprawniające do nauczania w szkole. Celem studiów podyplomowych jest                       umożliwienie uczestnikom zdobycia uprawnień do nauczania etyki w szkołach podstawowych
   i ponadpodstawowych. Studia rozpoczną się w lutym 2022 roku. Szczegółowe informacje o rekrutacji i studiach             zamieszczone są na internetowej stronie Instytutu Teologicznego: www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it.

2. Katolicka Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łodzi zaprasza na Drzwi Otwarte 4            grudnia 2021 r. (sobota) w godz. 10.00-12.00, podczas których będzie możliwość indywidualnego zwiedzania szkoły       pod opieką nauczyciela
   z zachowaniem wszystkich obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego.     Informacje o szkole na stronie www.katolik.edu.pl.